Rury PE do przesyłu wody

Możesz u nas kupić wytrzymałe rury PE o różnych średnicach zewnętrznych. Rury są przeznaczone do zakopania lub montażu na powierzchni. Wybierz produkt i poznaj więcej informacji lub przejdź do podstrony kontakt, aby złożyć zamówienie. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie rury PE i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Rura PE 110 x 6,6 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 110

20,52 zł netto / metr

(25,24 zł brutto)

Rura PE 90 x 5,4 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 90

12,82 zł netto / metr

(15,77 zł brutto)

Rura PE 75 x 4,5 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 75

10,29 zł netto / metr

(12,66 zł brutto)

Rura PE 63 x 3,8 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 63

7,47 zł netto / metr

(9,19 zł brutto)

Rura PE 50 x 3,0 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 50

5,41 zł netto / metr

(6,65 zł brutto)

Rura PE 40 x 2,4 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 40

2,97 zł netto / metr

(3,65 zł brutto)

Rura PE 32 x 1,8 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 32

2,19 zł netto / metr

(2,69 zł brutto)

Rura PE 25 x 1,8 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 25

1,68 zł netto / metr

(2,07 zł brutto)

Rura PE 20 x 1,4 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 20

1,15 zł netto / metr

(1,41 zł brutto)

Rura PE 16 x 1,2 mm

Dostawa pod dowolny adres

rura PE 16

0,87 zł netto / metr

(1,07 zł brutto)

Rury z PE, czyli rury polietylenowe

Rury polietylenowe to niezbędny element systemów nawadniania pól uprawnych. Rury PE służą do przesyłu wody pomiędzy źródłem (najczęściej studnią głębinową) a deszczownią szpulową. Rura PE może być zakopana pod ziemią lub zamontowana na powierzchni. W rurape wiemy, jak ważne jest dostarczenie rolnikom wytrzymałych rur PE, które pozwolą nawodnić uprawy i jednocześnie zwiększyć zyski ze zbiorów.

Co to jest PE?

Polietylen (symbol przemysłowy: PE) to wysokocząsteczkowe tworzywo o szerokich możliwościach zastosowania. Charakteryzuje się gładką powierzchnią, wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. To dlatego rury do nawadniania są wykonane właśnie z polietylenu.

Rury PE do wody przeznaczonej do nawadniania

Rura PE posiada gładką powierzchnię wewnętrzną, dzięki czemu niweluje opory przepływu i spadki ciśnienia nawet na długich odcinkach. W naszej ofercie znajdują się rury PE w kolorze czarnym z wąskim turkusowym paskiem. Takie rury idealnie sprawdzą się do przesyłu wody na polu uprawnym. Występują również niebieskie rury PE, które są przeznaczone do przesyłu wody pitnej. Rury PE w kolorze niebieskim mamy dostępne tylko na specjalne zamówienie klienta. W rolnictwie stosuje się głównie czarne rury PE. Jeśli zastanawiasz się czy odpowiednia dla Ciebie będzie rura PE czarna czy niebieska, skontaktuj się z nami - pomożemy Ci wybrać rurę w odpowiedniej wersji.

Rura do wody w ziemi

Rura PE dostępna na rurape to idealna rura do wody w ziemi - jest odporna na niekorzystne czynniki znajdujące się w glebie, a dzięki obojętności fizjologicznej nie wprowadza do środowiska żadnych zanieczyszczeń. Jeśli szukasz rury do wody w ziemi, rura PE do najlepszy wybór.

Rura PE dostępna na rurape to inaczej rura HDPE / rura PEHD

W rolnictwie warto stosować rury PE w wersji HDPE (PEHD). Pod nazwą rura HDPE lub rura PEHD kryją się rury wykonane z polietylenu o dużej gęstości, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Taka rura PE cechuje się wyjątkowo długą żywotnością.

W jakich odcinkach dostępna jest rura PE? W rolnictwie najczęściej wykorzystuje się rury o średnicach 63-110 mm, które na czas transportu nawijane są w odcinkach o długości 100-200 m. Możesz u nas zamówić również złączki skręcane do rur PE, dzięki którym w łatwy sposób połączysz ze sobą kilka odcinków rur.

Duży wybór rur PE do nawadniania

W naszym asortymencie znajdują się rury PE o różnych średnicach, dzięki czemu w jednym miejscu możesz kupić wszystkie rury których potrzebujesz. Dostawa na terenie całego kraju sprawia, że unikniesz problemów z samodzielnym transportem rur o dużym gabarycie. Wybór odpowiedniej rury PE ułatwi Ci lista dostępnych wariantów na górze tej podstrony.

Producent rur PE do wody

Producent rur PE do wody to firma MTB, a my jesteśmy ogólnopolskim dystrybutorem tych rur. Dzięki stałej współpracy z producentem rur PE do wody, możemy Ci zaproponować ceny hurtowe i dostawę pod dowolny adres na terenie całego kraju.

Rura PE czarna z turkusowym paskiem

Wielu klientów zastanawia się: rura PE czarna czy niebieska? Rury PE czarne podobno nie zarastają glonami w przypadku ułożenia na powierzchni - tak twierdzą nasi klienci. M.in. dlatego rura PE czarna o różnych średnicach jest naszym podstawowym produktem. Poznasz ją po cienkim turkusowym pasku.

Rura PE, przewód PE, wąż PE

Wąż PE, przewód PE, pe rury, pe rura, rura pehd, rura PE - z doświadczenia wiemy, że klienci w różny sposób nazywają nasze produkty. Wcale nas nie dziwi ta rozbieżność w nazewnictwie - w końcu rury polietylenowe nie są produktem, który kupuje się na co dzień.

Oficjalna nazwa to rura polietylenowa, czyli w skrócie rura PE. Jeszcze dokładniej rura HDPE, czyli rura wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości.

Dla nas rura PE to każda rura polietylenowa o średnicy od 16 do 110. Ale bez problemu zrozumiemy, jeśli rura o mniejszej średnicy to dla Ciebie przewód PE, rura o trochę większej średnicy to wąż PE, a jedynie ta największa to rura PE.

Średnice rur PE

Jak mierzyć średnice rur PE?

Przeglądasz w internecie rozmiary rur PE i nadal nie wiesz jak właściwie powinieneś mierzyć średnice rur PE? To proste. Większość producentów podając wymiary rur PE podaje zewnętrzną średnicę rury PE wyrażoną w milimetrach. Czyli przykładowo rura PE 110 posiada średnicę zewnętrzną 110 mm.

Jakie występują średnice rur PE do wody?

Rury PE są wykorzystywane w wielu branżach, dlatego zakres ich średnic jest bardzo szeroki. Bez problemu znajdziesz rury o średnicach zaczynających się od 16 mm, ale w niektórych branżach spotyka się średnice nominalne wynoszące nawet 630 mm (63 cm).

Wymiary i średnice nominalne rur PE używanych w rolnictwie i ogrodnictwie

W nawadnianiu pól uprawnych najpopularniejsze są następujące średnice rur PE: rura PE 110 mm, rura PE 90 mm, rura PE 75 mm oraz rura PE 63 mm. Natomiast w ogrodnictwie zazwyczaj używa się rur o średnicach 16, 20, 25, 32, 40 i 50 mm.

Wiesz już jaką średnicę rury PE wybrać - skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z rurape, ponieważ proponujemy niezwykle atrakcyjne ceny na rury o wszystkich średnicach wykorzystywanych w rolnictwie. W każdym momencie służymy pomocą w doborze średnicy rur.

Łączenie rur PE

Jak łączyć rury PE do wody?

Łączenie rur PE jest niezwykle proste. Wykorzystuje się do tego skręcane złączki PE, które również znajdziesz w naszej ofercie. Jeśli martwiłeś się, że nie wiesz jak łączyć rury PE do wody, możesz być spokojny. Łączenie rur PE nie wymaga użycia żadnego specjalistycznego sprzętu. Bez żadnego problemu połączysz rury samodzielnie.